Spiga

Wrocławskie krasnale

Tekst zaczerpnięty
z TVN24.

Odsłonięcie "W-skersa" - krasnala na wózku - odbyło się przy jednej z głównych ulic Wrocławia. Odsłonięcie kolejnego wrocławskiego krasnala powiązane było z obchodami Dnia Osób Niepełnosprawnych
- Ten krasnal ma pomóc ludziom lepiej zrozumieć świat, w którym żyją niepełnosprawni. Ma również pokazać, że nawet krasnale są różne. Przypominać, że społeczność miasta jest tak bogata, jak ta mała gromada krasnali - powiedział poseł PO Sławomir Piechota, który sam jest osobą niepełnosprawną. Jak zapowiedział rzecznik programu "Nie ma barier", Bartłomiej Skrzyński, wkrótce we Wrocławiu pojawią się kolejne krasnale - niedosłyszący z ogromną tubą oraz niewidomy z laseczką.

Odsłonięcie krasnala na wózku powiązane było z obchodami Dnia Osób Niepełnosprawnych. Na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody w konkursie fotograficznym "Wrocław bez barier". Ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu "Dobre Praktyki", którego laureatami zostały osoby, firmy i instytucje wspierające osoby niepełnosprawne.

0 komentarze:

Ta strona korzysta z Google Analytics