Spiga

W wazonie


Kiedy za oknem ciągle śnieg, a o wiośnie przypominają kupione w kwiaciarni, pędzone pod szkłem, kwiaty w wazonie, wtedy szczególnie chciałoby się przedłużyć okres w którym cieszyć nas będą swoim pięknem. Oczywiście można pójść i kupić w kwiaciarni odpowiednią odżywkę którą dodamy do wody w wazonie. Można, ale w można też sięgnąć do sprawdzonych domowych sposobów.

Daliom i chryzantemom rozpuszczamy w wodzie aspirynę, różom chlorek wapnia, goździkom kwas borny, gerberom wybielacz lub siarkę, kameliom i gardeniom sól, a cukier świetnie wzmocni tulipany, astry, petunie, groszek, narcyzy, irysy i lwie paszcze.

Pamiętać należy o odpowiednim przygotowaniu roślin przed wstawieniem do flakonu. I tak narcyzom wymieniamy po godzinie, dwóch, wodę którą zdążą zanieczyścić w tym czasie śluzem. Tulipany które straciły turgor uratować może godzinne pojenie ciepłą wodą, lub krótkie sparzenie końców łodygi we wrzątku. A storczykom przytnijmy pęd tak by powierzchnia którą będą pobierać wodę była jak największa.

za stylistka.pl

0 komentarze:

Ta strona korzysta z Google Analytics